22.02.2018

культурні заходи 1 кварталу 2018 р.: Небесна сотня, Масляна, День виводу військ з ДРА, виставка

20 лютого о 10 годині біля пам’ятники Шевченка зібралася громада Березівщини, всіх їх об'єднала пам'ять про тих, хто ціною свого життя засвідчили свою безмежну любов до своєї країни, свого народу, до нас з вами. Бо вони підняли людей на боротьбу. Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей… Хвилина мовчання та заупокійна літія, яку служив клірик Свято-Миколаївського храму міста Березівка ієрей Володимир засвідчила безмежну скорботу і пам'ять про героїв Небесної Сотні. Розчулила до сліз всіх присутніх пісня «Нашим героям» у виконанні тріо районного Будинку культури у складі: Юлії Харченко, Римми Хачатрян , Юлії Соловйової. Для вшанування пам'яті творців незалежності, соборності, державності України були покладені квіти до пам’ятника Тараса Григоровича Шевченка. 
Масляна - найвеселіше і ситне народне свято, що триває цілий тиждень. Народ його завжди любив і ласкаво називав "касаточка", "цукрові вуста", "целовальниця", "чесна масляна", "весела", "пеpепілочка", "пеpебуха", "ясочка". Вже традицією стало, що працівники культури Березівщини весело святкують народне свято «Масляна» так, як головною метою клубних закладів є відродження народних традицій. Згідно плану відділу культури Березівської районної державної адміністрації, 16 лютого на спортивно-оздоровчому комплексі «Асtion city” відбулося народне гуляння «Прийшла масляна – прийшла з млинцями». В цьому заході брали участь фольклорні колективи клубних закладів району. Відкрили захід чарівні юні співачки Березівського Будинку культури : Кіра Сербенюк, Олександра Тимошенко, Валерія Скрипнюк, Ліза Сюзєва, Богдана Гайданжи, Даяна Геворгян та Юлія Харченко – які глядачам подарували пісню «Масляна». Здивував всіх своїм виступом ансамбль «Любавонька» Заводівського СБК – директор Галина Ладиненко, учасники ансамблю не тільки гарно співали, але й продемонстрували театральне обрядове дійство з Масляною, яку грала завідуюча Чижівським клубом Олена Коса, ведмедем та веселим гуртом молоді із зазивалами. Як завжди низкою веселих пісень прикрасив цей захід ансамбль «Веселка» Степанівського Будинку культури - директор Галина Шпарталова. Ряснопільський Будинок культури представив виступ фольклорного колективу «Калинонька» - керівник Інна Попик. В перервах між виступами ведуча свята проводила різні конкурси, а саме «Краща теща», «Намалюй символ масляної», «Переспівки», «Ажурний Млинчик» та вікторину на знання символів і обрядів Масниці. Також у святі взяли участь аматорські колективи Новоселівського БК «Срібна пісня», Раухівського БК «Джерело», Зброжківського, Роздолянського та Вікторівського клубних закладів культури. Закінчилося свято традиційним спалюванням баби Зими, яке було заввишки три метри. 
29 років тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160375 військовослужбовців – вихідців з України, 3360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами. Згодом війну в Афганістані керівництво тодішнього СРСР визнало політичною помилкою, однак це аж ніяк не применшує особистого подвигу тих, хто став прикладом самопожертви та вірності військовій присязі. В Березівському районному Будинку культури 15 лютого 0 12.30 хв. відбулися урочистості та тематичний концерт з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав під назвою «Афганістан назавжди оселився в моїй душі». Ведуча на початку концерту розповіла про ті історичні події. 
Афганська війна належить до тих подій 20-го століття, які ще не знайшли свого повного та об’єктивного висвітлення та аналізу. Вона залишається «білою плямою» новітньої історії. У виконанні Юлії Харченко пролунала дуже зворушлива пісня «Балада про синів». Володимир Пироженко майстерно виконав пісню «Я вернусь», вразила аж до самого серця пісня «Молитва о сыне» у виконанні Жанни Глазової. Також пролунали тематичні пісні, які виконували Рима Хачатрян та Юлія Соловйова. 
Привітали свого Батька Сергія Пятіна, який проходив службу в Афганських горах, три його доньки і подарували йому музичний сувенір «Батьківська пісня». А наостанок, ансамбль «Стожари» Березівського РБК зі словами побажання виконав пісню «Грає сонце». 
З 14 лютого, в Березівському Будинку культури проходила фотодокументальна виставка «Нам пора для України жить!», що тривала в нашому районі до 25 лютого 2018 року. 
До 100-річчя Української революції (1917-1921 рр.), на увічнення пам’яті її героїв, та з метою знайомства широких кіл населення Одещини і гостей з тією доленосною добою, що висвітлює перебіг революційних подій у Причорноморському регіоні, як відлуння всеукраїнського, загальноєвропейського процесів.