14.11.2018

Для берегинь української культури

У п‘ятницю, 9 листопада, у Березівському Будинку культури відбулися урочистості до Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. Директорів Будинків культури та клубів, художніх керівників, бібліотекарів та аматорів Березівщини привітали голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук та в.о.голови Березівської РДА Сергій Лоскутніков. «Шановні працівники культури Березівщини! Сердечно і щиро вітаю вас з професійним святом! Не секрет, що більшість з вас сьогодні працюють в Будинках культури та бібліотеках, які не опалюються та потребують ремонту. Але разом з тим ви завжди даруєте людям тепло своєї душі, плекаєте та оспівуєте історію нашої держави, радуєте жителів Березівщини своєю творчістю та незгасним ентузіазмом», — відмітив Віталій Мосійчук у своїй вітальній промові.

За сумлінну працю, відродження національних традицій рідного краю, особистий внесок у розвиток культурно-просвітницької галузі та з нагоди професійного свята -Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва Спільними грамотами Березівської районної ради та райдержадміністрації були нагороджені провідний бібліотекар Заводівської бібліотеки Любов Антошенко, завідуюча Зброжківського клубу Галина Войтенко, провідний бібліотекар Березівської районної бібліотеки для дітей Ірина Вольф, художній керівник Раухівського Будинку культури Вероніка Котєльнікова, завідуюча Роздолянським клубом Світлана Кравченко, провідний бібліограф Центральної районної бібліотеки Наталія Калашник, директор Заводівського Будинку культури Галина Ладиненко, директор Михайло-Олександрівського Будинку культури Анастасія Патлаєнко, художній керівник Ряснопільського Будинку культури Інна Попик, художній керівник Новоселівського Будинку культури Людмила Чорна та бібліотекар ІІ категорії Центральної районної бібліотеки Олена Ляшенко.

Також нагородами відзначили колективи самодіяльності району. Спільними грамотами за значний внесок у розвиток української культури, відродження національних співочих традицій, активну участь у проведенні культурних заходів Березівського району та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва нагородили вокальні колективи: «Перлина» Демидівського Будинку культури, «Ставківчанка» Ставківського Будинку культури, «Злата роса» Веселинівського клубу, а також аматора народного мистецтва Юлію Харченко.

Культурних працівників району привітала також керівник громадської приймальні народного депутата України Миколи Скорика Тетяна Патраманська. «Дорогі працівники культури Березівщини! Щиро вітаю вас з професійним святом. Від імені народного депутата України Миколи Скорика, депутата Одеської обласної ради Князя Хачатряна та від себе особисто бажаю вам нових творчих досягнень, натхнення, успіхів та благополуччя!», — зазначила вона у своєму вітанні. Після цього Тетяна Петрівна передала подарунок Березівському районному Будинку культури від депутата Одеської обласної ради Князя Хачатряна та голови Березівської районної ради Віталія Мосійчука — мультимедійний проектор. Отримуючи подарунок, директор Березівського РБК Алла Піцул подякувала за турботу про культурну сферу Березівщини. «Ми довго мріяли про такий проектор. Тепер наш методичний кабінет зможе готувати та проводити святкові заходи ще більш цікаво та інформативніше», — відмітила Алла Піцул.

Незгасного вогнику творчого натхнення і здобутків на культурній ниві своїм колегам побажала начальник відділу культури Березівської РДА Жанна Глазова. Так, як переважна більшість культпрацівників на Березівщині — жінки, то Жанна Борисівна на честь свята вирішила зробити їм творчий і співочий подарунок. Тож присутніх приємно вразила пісня «Посвящение женщинам» у її виконанні.

Від імені голови Березівської міської ОТГ, депутатів громади працівників культури привітав секретар Березівської міської ОТГ Сергій Шевченко та вручив подарунки завідуючим Будинками культури Березівської ОТГ: Світлані Кравченко (Роздолянський клуб) та _____________ (Ланівський клуб).

Нових творчих успіхів та натхнення берегиням культури Березівщини побажала голова Новокальчевської ОТГ Валентина Тимчук. З нагоди професійного свята вона відзначила подарунками завідуючих та директорів закладів культури Новокальчевської ОТГ: Людмилу Колафіцьку (Травневський клуб), Інну Ціх (Семихатський клуб), Марину Іванівську (Улянівський клуб) та Світлану Сафронову (Виноградненський Будинок культури).

Голова районної профспілки працівників культури Наталія Калашник привітала всіх колег з професійним святом. У своєму вітанні вона висловила слова подяки Березівській районній раді, райдержадміністрації, головам сільрад та об’єднаних громад за небайдуже ставлення до сільських будинків культури та потреб культури.

Особливо готувалися вітати своїх колег аматори та культпрацівники району. На глядачів чекав концерт, наповнений унікальними і колоритними номерами. Їх підготували культпрацівники та аматори з усіх куточків Березівщини. Відкривав концерт піснею «Вітальна»  квартет РБК у складі Юлії Соловйової, Римми Хачатрян, Юлії Харченко та Віктора Синенка. Завідуюча Чигиринським клубом, поетеса Світлана Киянчук зачитала свій вірш «Життєвий шлях».

Особливого місцевого колориту святковій програмі додали номери ансамблів «Ставківчанка», «Веселка», «Перлина» та «Вишиванка» (Михайло-Олександрівський СБК), які виконали фольклорні гумористичні пісні про сало, буряки, кумів та любов до милого.

Танцювальний гурт Новоселівського СБК «Легіон» виконав танець «Василина».

Юні учасниці гурту «Калинка» Березівського РБК привітали усю велику творчу родину культпрацівників Березівщини піснею «Наша родина». Завершальним акордом святкової програми стала пісня «Веселкова» у виконанні гурту Березівського РБК «Водограй».