«Легалізація праці та заробітної плати альтернативи немає»

Незважаючи на роз’яснення в засобах масової інформації та вимоги діючого законодавства, оформлення трудових відносин з найманими працівниками належним чином на сьогодні є серйозною проблемою. Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець позбавляє їх права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на соціальні гарантії, встановлені колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та пенсійне забезпечення. Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. №649-р «Прозаходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» з роботодавцями Розквітівської ОТГ відбувся «круглий стіл» щодо легалізації найманих працівників та дотримання трудового законодавства. На заході були присутні роботодавці громади, які вже використовують найману працю.

       Державний інспектор праці Оксана Міхно детально розповіла про нові норми у законодавстві про працю, а саме: кожен нелегальний працівник «обійдеться» роботодавцю у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. При чому, сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю, тобто і роботодавці і наймані працівник мають зрозуміти, що легалізації праці та заробітної плати альтернативи немає. 

Цікаву інформацію щодо співпраці служби зайнятості та роботодавців надала директор Березівської районної філії Одеського обласного центру зайнятості Ірина Соловйова. Директор філії відповіла на запитання присутніх щодо проведення стажування у роботодавців, проведення тимчасових робіт та можливості отримання компенсації за вперше прийнятих працівників і т.д.

       Заступник начальника Березівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Наталя Новікова розповіла про порядок зарахування страхового стажу для призначення пенсії за віком та наголосила на обов´язковому офіційному працевлаштуванні.

       Серед присутніх роботодавців розповсюджено листівки та буклети.

       Після проведення зустрічі представниками відвідано 5 роботодавців за місцем здійснення торгівлі з метою надання консультації та надання роз’яснення щодо порядку оформлення найманих працівників.