Зміни у сфері безкоштовної вторинної правової допомоги,

які приніс нам 2017 рік

 03 січня 2017 року Президент України  Петро Порошенко підписав Закон України «Про Вищу раду правосуддя», яким внесено зміни в Закон України «Про безоплатну правову допомогу» в частині збільшення кола осіб, які мають права на безкоштовну вторинну правову допомогу.  Даний Закон набрав чинності 05 січня 2017 року.

Перш за все, йдеться про досить поширеній на сьогоднішній день категорії громадян - внутрішньо переміщених особах і особах, які претендують на здобуття такого статусу.  Таким чином, скористатися даною допомогою зможуть 1 700 000 осіб (така приблизно кількість зареєстрованих ВПО). Подібна соціальна гарантія встановлена також для осіб, які претендують на здобуття статусу учасника бойових дій. Окрім цього, безкоштовна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій (сьогодні їх близько 275 000 осіб), іншими особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантію їх соціального захисту», надаватиметься не лише по питанням їх соціального захисту, як це було раніше, а з усіх питань.

Що ще дуже важливе, так це істотна зміна підходу до визначення рівня малозабезпеченості, який є критерієм для здобуття безкоштовної вторинної правової допомоги не менше 10 000 000 осіб:

- по-перше, особа матиме таке право, якщо її середньомісячний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

- по-друге, враховуватися буде лише середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім'ї, як було раніше.

Перш за все, це зробить можливим звернення за правовою допомогою осіб, законні інтереси і права якої порушуються. Реалізувати своє право на здобуття безоплатної вторинної правової допомоги Ви зможете у відділі Березівське бюро правової допомоги Третього одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м.Березівка, вул. Грушевського, 10 (К.Маркса), тел.2-12-91.