29.03.2018

Звіт про роботу ВВДРВ за 2017 рік

Звіт про роботу відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Березівської районної державної адміністрації за 2017 рік

         Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Березівської районної державної адміністрації забезпечує виконання вимог Закону України “Про Державний реєстр виборців” (далі - Закон) на території Березівського району, використовуючи автоматизовану інформаційно-телекомунікаційну систему «Державний реєстр виборців» (АІТС “ДРВ”), яка призначена для зберігання та обробки даних, що містять відомості про громадян України, які мають право голосу на виборах різних рівнів у відповідності до вимог ст.70 Конституції України.

         Станом на 01 січня 2017 року база даних Державного реєстру виборців Березівської РДА налічувала 25 245 виборців, які мають виборчу адресу та 322 особи - без виборчої адреси (які зняті з реєстрації та ніде не зареєстровані), що на 248 осіб менше в порівнянні з минулим роком. Нездатних самостійно пересуватися (НСП) – 306 виборців, недієздатних — 14 осіб, припинено громадянство України — 14 особам.

          Інформація у Державному реєстрі виборців актуалізується постійно. Щомісяця база даних оновлюється на підставі відомостей періодичного поновлення, які відповідно статті 22 Закону надходять від суб’єктів подань. В районі - це Березівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області, Березівський районний сектор Головного управління Державної міграційної служби в Одеській області, районний суд, сільські, селищна ради, територіальний центр соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг), комунальний заклад “Березівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги” та органи реєстрації виконавчих комітетів міської, селищної та сільських рад.

         Упродовж 2017 року  вказаними суб’єктами  було подано до відділу ведення Реєстру 960 відомостей періодичного поновлення стосовно 2273 виборців. За результатами опрацювання  до бази даних Реєстру  внесено 1491 зміну до облікових  записів про виборців,  включено до Реєстру 312 осіб, знищено 526 запис про виборців. Усі зміни у базі даних Реєстру проводяться виключно на підставі письмового наказу керівника відділу. Проведено 344 накази керівника відділу. Після проведення періодичного поновлення за поточний період опрацьовано 114 розбіжностей у персональних даних виборців ("Прізвище", "Ім'я", "По батькові", "ДН") з Реєстру та присутніх у вхідній відомостях.

       Відділ ведення Державного реєстру виборців співпрацює з суб’єктами подання даних не тільки за фактом щомісячного періодичного поновлення Реєстру виборців, а постійно, здійснюючи візуальний та автоматизований контроль повноти і коректності персональних даних Реєстру, шляхом надсилання запитів до відповідних органів. Протягом поточного періоду було підготовлено та направлено до суб’єктів подання відомостей періодичного поновлення 54 запити стосовно уточнення даних по 517 виборцях. Всі відповіді на запити були отримані  вчасно та результати запитів занесені до Реєстру.

          Відділ постійно співпрацює з іншими відділами ведення Державного реєстру виборців засобами інформаційно-телекомунікаційної системи “Державний реєстр виборців”. Так, з початку року за допомогою звернень засобами АІТС було здійснено заходи щодо зміни виборчої адреси 331 особі, які зареєстрували місце проживання за межами району. Опрацьовано 92 переадресування інших відділів щодо виборців, вибувших з військових частин, установ відбування покарань та померлих,  попередня виборча адреса яких знаходиться в межах району.

          Постійно триває робота щодо перевірки переліку ймовірних кратних включень. Вилучено з Реєстру 1 особу.

          За дорученнями розпорядника Реєстру здійснено перевірки щодо:

          - осіб, які містяться в Указах Президента щодо набуття/втрати ними громадянства України;

          - щодо можливих кратних включень виборців згрупованих за ПІБ, ПБ да ДН, ПІ та ДН, ІБ та ДН, ПІБ та ДН;

          - виборців, які зняті з реєстрації та ніде не зареєстрували своє місце проживання;

          - приведення  до відповідності місце народження  виборців, народжених за межами сучасної території України;

          - за “схожістю” написання прізвищ виборців в межах одного будинку/квартири;

          - виборців, які померли зі слів членів ДВК за межами району та в інших країнах.

 

          У 2017 році відділ ведення Реєстру в межах своїх повноважень забезпечував та координував проведення на території району позачергових виборів Заводівського сільського голови 30 квітня 2017 року та перших місцевих виборів 29 жовтня 2017 року у Березівській об’єднаній територіальній громаді. До неї увійшли села Вікторівської сільської ради: Вікторівка, Ланове, Роздол.

          Робота відділу ведення Реєстру у період проведення виборчих кампаній була зосереджена на чіткому виконанні Календарного плану підготовки  та проведення виборів.

          Органами та закладами, відповідальними за подання відомостей періодичного поновлення, були дотримані терміни подання відомостей періодичного поновлення під час виборчого процесу.

          До бази даних Державного реєстру виборців внесено відомості щодо 26 територіальних виборчих округів з перших виборів депутатів Березівської міської ради об’єднаної територіальної громади  із зазначенням їх номерів, меж, орієнтовної кількості виборців у кожному виборчому окрузі.

          Відділом ведення в повному обсязі було виконано вимоги щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки проведення голосування  з вищевказаних виборів, зокрема було організовано щоденну роботу відділу у виборчий період  з метою забезпечення звернення виборців щодо перевірки та уточнення персональних даних, включення до Реєстру.

          Згідно орієнтовного Календарного плану відділом вчасно були виготовлені та передані  згідно акту кожній звичайній виборчій дільниці попередні, уточнені списки виборців та іменні запрошення виборцям.

           Надавалася методична допомога та роз’яснення  головам дільничних виборчих комісій у зв’язку із зверненнями виборців   щодо уточнення попередніх списків виборців, встановлення статусу про постійну нездатність  самостійно пересуватись, недопущення кратного включення до списку виборців.

 

          Отримані та опрацьовані від виборчих комісій відомості про виборців, включених чи виключених зі списків виборців, а також про зміни, внесені до уточнених списків виборців.

 

          Відповідно до постанови ЦВК № 239 від 09 вересня 2015 року “Про Порядок надання Центральній виборчій комісії інформації щодо підготовки та проведення місцевих виборів”  до ЦВК відправлені в електронному вигляді повідомлення про результати виборів за відповідними формами.

          На виконання Постанови ЦВК “Про деякі питання забезпечення реалізації громадянами України права на отримання інформації з Державного реєстру виборців” 12 виборцям, виборчі адреси яких належать до окупованих територій Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей, за їх зверненнями надано інформацію щодо змісту своїх персональних даних, що  міститься в Реєстрі.

 

         Відділ ведення ДРВ постійно працює з підсистемою «Адресний регістр». Ідеться мова про те, що по кожному населеному пункту  ми ведемо перелік вулиць, провулків, площ, та по кожному геоніму ведемо перелік осіб, будинків. Адресна підсистема Реєстру постійно підтримується в актуальному стані.  До  “Адресного  регістру”   включено  412 вулиць,  провулків,  площ  та 12 142 будинки.

 

          Протягом 2017 року відділом ведення Державного реєстру виборців  було змінено  назви 7 геонімів/вулиць по Маринівській та Степанівській сільських радах згідно рішень виконавчих комітетів та відповідно направлено до Центральної виборчої комісії подання про внесення змін до адрес приміщень для голосування та/або адрес приміщень дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць. Постійно підтримується в актуальному стані реєстр виборчих дільниць, які діють на постійній основі ( 48 звичайних і 1 спеціальна виборчі дільниці).  

           Відповідно до листа Служби розпорядника Реєстру від 17.10.2017                 № 21-28-1870  та згідно з експертним висновком до Атестату відповідності комплексної системи захисту інформації в автоматизованій інформаційно-телекомунікаційній системі “Державний реєстр виборців”, у відділі ведення проведені експертні випробування комплексної системи захисту інформації автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи “Державний реєстр виборців” (КСЗІ АІТС ДРВ)  та протокол випробування надісланий до ЦВК.

          У зв’язку з цим протягом жовтня-листопада 2017 року у відділі здійснено заміну робочих станцій працівників віддділу з комп’ютерів на ноутбуки, заміну операційної системи на Windows 10,  оновлено перелік встановленого програмного забезпечення та отримані нові програмно-апаратні засоби ідентифікації користувачів для використання в  Windows 10. Проведено налаштування всього необхідного програмного забезпечення та відповідного обладнання. Всі роботи проведені адміністратором безпеки відділу ведення Реєстру у взаємодії із управлінням захисту інформації та адміністрування Реєстру Служби розпорядника Реєстру ЦВК.

 

Інформаційно-довідкове забезпечення діяльності  відділу ведення Державного реєстру виборців здійснюється Розпорядником Реєстру за допомогою офіційного сайту ЦВК, сайту Державного реєстру виборців, електронної пошти, безпосередньо за допомогою АІТС “ДРВ”; а також відділом адміністрування ДРВ Одеської ОДА через електронну пошту. Постійно працівниками відділу здійснюється відвідування порталу Служби  розпорядника Державного реєстру виборців, ознайомлення з повідомленнями та інформацією, що на ньому оприлюднюється.

 

Щомісяця протягом 2017 року, з метою перевірки та підвищення професійної підготовки, набуття навиків, необхідних для кваліфікованого ведення Реєстру працівниками відділу ведення Реєстру успішно пройдені всі обов’язкові онлайн-тести на порталі Служби розпорядника реєстру ЦВК в наступних розділах:

- Операційна система Microsoft Windows XP;

- Робота в АІТС ДРВ;

- Нормативно-правові акти ДРВ;

- Закон України «Про Державний реєстр виборців»;

- Тест для керівників та адміністраторів безпеки органів ведення ДРВ;

          - OpenOffice.org.

 Також, щомісячно Центральна виборча комісія проводить моніторинг роботи відділів ведення Державного реєстру виборців відповідно до «Методики розрахунку оцінки роботи відділу ведення Державного реєстру виборців» (по 27 показникам). За результатами оцінювання у 2017 році відділ займає І місце по регіону та робота відділу  за п’ятибальною шкалою оцінена на “5+”.     Працівниками відділу дотримуються вимоги комплексної системи захисту інформації в ІТС ДРВ, затверджені Службою розпорядника реєстру та вся документація ведеться з дотриманням строків заповнення.

  З метою підвищення рівня правової освіти суб’єктів виборчого процесу  та розширення інформаційного простору щодо знання виборчого законодавства  на офіційному веб-сайті Березівської райдержадміністрації розміщено сторінку відділу ведення Реєстру, де відвідувачі можуть переглянути зміни до виборчого законодавства, порядок звернень громадян та зразки заяв, права та обов’язки виборців.  Також, надавалися систематичні роз’яснення через районну газету “Степовий маяк” щодо діяльності відділу, новин у виборчому законодавстві, повідомлялося про проведення місцевих виборів, розміщувалися звернення до виборців щодо перевірки та уточнення персональних даних  та виборчої адреси виборців у Реєстрі.

В мережі Інтернет  діє офіційний Web-сайт  Державного реєстру виборців, де розміщується як нормативна, так і різноманітна  статистична інформація, яка буде цікава як пересічному  виборцю, так і політичним  партіям та громадським організаціям. Відділом  ведення Реєстру  підготовлено та оприлюднено  інформацію про роботу «Особистого кабінету виборця», де кожному виборцю надано можливість  перевірити  інформацію про своє включення (невключення) до Державного реєстру виборців.

          Протягом звітного року відділом ведення Державного реєстру виборців всі поставлені  доручення та завдання Служби розпорядника Державного реєстру виборців та відділу адміністрування Державного реєстру виборців ОДА виконані повністю, на належному професійному рівні без порушення термінів виконання. Звернень та скарг щодо оскарження дій відділу у зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням працівниками відділу службових обов'язків, порушення правил доступу до Реєстру виборців до відділу адміністрування та судів не надходило.

    Робота відділу ведення Державного реєстру виборців проводиться постійно  незалежно від виборчих процесів. Всі дії працівників відділу ведення Державного реєстру виборців спрямовані задля однієї мети — максимально сприяти громадянам України здійснити своє виборче право. Відділом налагоджена тісна співпраця з усіма органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, які відповідно до Закону України “Про Державний реєстр виборців” є суб’єктами подання відомостей про виборців. 

           Запрошуємо всіх до тісної співпраці, лише спільна взаємодія та оперативна, достовірна, належно оформлена і вчасно подана до відділу ведення Державного реєстру виборців суб’єктами подання інформація про виборців, створює можливість вчасно опрацювати дані та внести необхідні зміни до електронної бази даних Державного реєстру виборців.

          Найголовнішим і дійсно вартим уваги є те, що Реєстр став важливим інструментом забезпечення конституційних виборчих прав громадян, без якого вже неможливо уявити проведення виборів.

 

 

Начальник відділу ведення

Державного реєстру виборців                                                 В. І. Іщенко