26.03.2015

Звіт про роботу відділу ведення Державного реєстру виборців

Звіт про роботу відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Березівської районної державної адміністрації за 2014 рік

         Протягом 2014 року діяльність відділу була спрямована на виконання Законів України "Про Державний реєстр виборців",  "Про захист інформації", "Про місцеві державні адміністрації", постанов Центральної виборчої комісії та на здійснення основних організаційних заходів з підготовки та проведення позачергових виборів Президента України, позачергових виборів Вікторівського та Заводівського сільських голів 25 травня 2014 року, позачергових виборів народних депутатів України та позачергових виборів Яснопільського сільського голови 26 жовтня 2014 року на підставі Законів України “Про вибори Президента України”, “Про вибори народних депутатів України”, “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” та інших нормативно-правових актів з питань ведення Реєстру.

 

Однією з основних засад ведення Реєстру є його постійність, тобто, Державний реєстр виборців працює не тільки під час виборчих кампаній. Регулярно поновлюються його дані, вдосконалюються технології, створюється нове програмне забезпечення.

 

         Відповідно до ст. 22 Закону України “Про Державний реєстр виборців” періодичне поновлення бази даних здійснювалося щомісяця  до 05 числа кожного місяця на підставі відомостей, поданих органами,  закладами,  установами району щодо визначених категорій громадян за формами, затвердженими постановою ЦВК № 6 від 13.01.2011 р.

Дані про виборців, на підставі яких поновлюється Державний реєстр виборців, надають 24 суб'єкта подання відомостей - це: відділ державної реєстрації актів цивільного стану Березівського міжрайонного управління юстиції в Одеській області, Березівський районний сектор Головного управління Державної міграційної служби в Одеській області, районний суд, сільські, селищна ради, територіальний центр соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг) та комунальний заклад “Березівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги”.

         За звітний період було отримано 435 подань з відомостями про виборців від суб’єктів подання. Кількість записів у поданнях становить 3 223:

          - щодо громадян України, яким виповнилося 18 років – 279;

          - осіб, які набули громадянства України — 5;

        - виборців, які отримали паспорт громадянина України у зв'язку із зміною прізвища, імені, по батькові – 236;

   - виборців, які зареєстрували своє місце проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці – 747;

     - виборців, які зняті з реєстрації за місцем проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці – 218;

          - відомості про виборців, смерть яких зареєстрована на території району – 554;

          - виборців, визнаних судом недієздатними — 3;

     - виборців, щодо яких  встановлено постійну нездатність пересуватися самостійно — 64.

         Відомості про осіб, громадянство України яких припинено, осіб, щодо яких скасовано рішення суду про визнання їх недієздатними та виборців, які отримали паспорт громадянина України у зв'язку із зміною дати або місця народження, за звітний період відсутні.

         Після проведення періодичного поновлення за поточний період відпрацьовано 137 розбіжностей у персональних даних виборців ("Прізвище", "Ім'я", "По батькові", "ДН") з Реєстру та присутніх у вхідній відомостях.

         Відділ постійно співпрацює з іншими відділами ведення Державного реєстру виборців засобами інформаційно-телекомунікаційної системи “Державний реєстр виборців”. Так, з початку року за допомогою зверненнь засобів АІТС було здійснено заходи щодо зміни виборчої адреси 316 осіб, які зареєстрували місце проживання за межами району. Опрацьовано 111 переадресувань інших відділів щодо виборців, вибувших з військових частин, установ відбування покарань та померлих,  попередня виборча адреса яких знаходиться в межах району.

         Усі зміни у базі даних Реєстру проводяться виключно на підставі письмового наказу керівника відділу. Проведено 510 наказів керівника відділу на включення до Реєстру, внесення змін до персональних даних та виборчих адрес виборців у Реєстрі, усунення кратних включень, знищення записів про виборців та 108 наказів на тимчасову зміну місця голосування виборців без зміни їх виборчої адреси.

         Постійно триває робота щодо перевірки переліку ймовірних кратних включень. Перевірено 58 виборців, з них  7 осіб  вилучено з Реєстру. По всіх цих кратних включеннях здійснювалася перевірка персональних даних через районний сектор Державної міграційної служби, а також ці дані безпосередньо погоджувалися через інші відділи ведення Державного реєстру виборців.

         Виконано 85 доручень розпорядника Реєстру  на усунення кратних включень та знищення записів про виборців, які померли у зв’язку з закінченням строку збереження запису  в Реєстрі.

         Працівниками відділу ведення Реєстру постійно здійснюється візуальний та та автоматизований контроль повноти і коректності даних Реєстру. За звітний період відділом було здійснено перевірки щодо:

         - виборців-жінок, вік яких до 35 років та перевищує 35 років на однократність включення до Реєстру;

         - осіб, які містяться в Указах Президента щодо набуття/втрати ними громадянства України;

         - щодо можливих кратних включень виборців згрупованих за ПІБ, ПБ да ДН, ПІ та ДН, ІБ та ДН, ПІБ та ДН;

         - виборців, які зняті з реєстрації та ніде не зареєстрували своє місце проживання;

         - приведення  до відповідності місце народження  виборців, народжених за межами сучасної території України;

         -  "Підозрілого" написання прізвищ виборців;

         - за “схожістю” написання прізвищ виборців в межах одного будинку/квартири.

 

         Протягом звітного періоду відбулися позачергові вибори Президента України, народних депутатів України та позачергові вибори голів Вікторівської, Заводівської та Яснопільської сільських рад. Робота відділу здійснювалася у відповідності до Календарних планів  з підготовки попередніх та уточнених списків виборців для проведення позачергових виборів.

         Органами та закладами, відповідальними за подання відомостей періодичного поновлення, були дотримані терміни подання відомостей періодичного поновлення під час виборчої кампанії.

         Відділом ведення в повному обсязі було виконано вимоги щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки проведення голосування  з вищевказаних виборів, зокрема було організовано щоденну роботу відділу у виборчий період (травень, жовтень 2014 року) з метою забезпечення звернення виборців щодо перевірки та уточнення персональних даних, включення до Реєстру та можливості  тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

         За звітний період до відділу надійшло 134 звернення від виборців: щодо включення до Реєстру — 17, щодо внесення змін до ідентифікаційних персональних даних — 8,  зміни виборчої адреси — 1 та тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси — 108. Всі звернення розглянуті, виборцям своєчасно надано відповіді, а також внесено відповідні зміни до Державного реєстру виборців.

         Згідно орієнтовного календарного плану відділом вчасно були виготовлені та передані  згідно акту кожній звичайній виборчій дільниці попередні, уточнені списки виборців та іменні запрошення виборцям.

         Відділом була налагоджена тісна співпраця з усіма виборчими комісіями,  надавалася консультативна допомога з питань роботи із списками виборців.

         Отримані та опрацьовані від 49 виборчих комісій відомості про виборців, включених чи виключених зі списків виборців, а також про зміни, внесені до уточнених списків виборців.

         Згідно актів до окружних виборчих комісій ТВО № 143 (смт Іванівка) та № 138 (смт Ширяєве) були передані пакети з другими примірниками списків виборців (попередніми та уточненими)  з позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року  та позачергових виборів народних депутатів України  26 жовтня 2014 року по 49 звичайним виборчим дільницям.

         Щоденно відслідковуються повідомлення АІТС, за результатами розгляду яких готуються запити до відповідних установ. Так, протягом 2014 року було надіслано 168 запитів до суб’єктів подання відомостей щодо перевірки персональних даних виборців та адреси їх місця реєстрації на  2 417 осіб. Всі відповіді на запити опрацьовані ініціативними відомостями та результати запитів занесені у відповідне текстове вікно АІТС ДРВ. Зазначу, що районний сектор Державної міграційної служби подає нам 90 відсотка усіх відомостей  про виборців.  Відповіді на запити надаються вчасно та невідкладно.

         Крім того, відділ ведення ДРВ постійно працює з підсистемою «Адресний регістр». Ідеться мова про те, що по кожному населеному пункту  ми ведемо перелік вулиць, провулків, площ, та по кожному геоніму ведемо перелік осіб, будинків. Адресна підсистема Реєстру постійно підтримується в актуальному стані.  До  “Адресного  регістру”   включено  412 вулиць,  провулків,  площ  та

12 062 будинків.

 

         Станом на 01 січня 2015 року база даних Державного реєстру виборців Березівської РДА налічувала 25 826 виборців, які мають виборчу адресу та 254 осіб - без виборчої адреси (які зняті з реєстрації та ніде не зареєстровані). Нездатних самостійно пересуватися (НСП) – 408 виборців, недієздатних — 14 осіб, припинено громадянство України — 12 особам.

 

         Підтримується в актуальному стані реєстр виборчих дільниць, які діють на постійній основі ( 49 звичайних і 1 спеціальна виборчі дільниці). На контролі у відділі - питання зміни меж виборчих дільниць, які існують на постійній основі, адреси приміщення для голосування та місцезнаходження (адреси приміщень) дільничних виборчих комісій, підготовка подань та формування пакету документів до ЦВК в разі внесення будь-яких змін. Підготовлено   проект   подання   до   ЦВК   щодо   ліквідації  виборчої  дільниці № 510119 (с.Антонівка) та зміни меж виборчої дільниці № 510118 (с.Анатолівка, с.Веселе, с.Красне) у зв’язку з приєднанням меж ліквідованої ВД. Подання очікує на погодження або відмову ЦВК.

Постійно працівниками відділу здійснюється відвідування порталу Служби  розпорядника Державного реєстру виборців, ознайомлення з повідомленнями та інформацією, що на ньому оприлюднюється.

Щомісяця протягом 2014 року, з метою перевірки та підвищення професійної підготовки, набуття навиків, необхідних для кваліфікованого ведення Реєстру працівниками відділу ведення Реєстру успішно пройдені всі обов’язкові контрольні тестування на порталі Служби розпорядника реєстру ЦВК в наступних розділах:

- Операційна система Microsoft Windows XP;

- Робота в АІТС ДРВ;

- Нормативно-правові акти ДРВ;

- Закон України «Про Державний реєстр виборців»;

- Тест для керівників та адміністраторів безпеки органів ведення ДРВ;

          - OpenOffice.org.

Також, щомісячно Центральна виборча комісія проводить моніторинг роботи відділів ведення Державного реєстру виборців відповідно до «Методики розрахунку оцінки роботи відділу ведення Державного реєстру виборців» (по 23 показникам). За результатами оцінювання у 2014 році робота відділу  за п’ятибальною шкалою оцінена на відмінно.

         Працівниками відділу дотримуються вимоги комплексної системи захисту інформації в ІТС ДРВ, затверджені Службою розпорядника реєстру та вся документація ведеться з дотриманням строків заповнення.

 

  Для розширення інформаційного простору щодо знання виборчого законодавства та підвищення правової культури учасників виборчого процесу надавалися систематичні роз’яснення через районну газету “Степовий маяк” та офіційний веб-портал райдержадміністрації щодо діяльності відділу, тимчасової зміни місця голосування виборців без зміни їх виборчої адреси, новин у виборчому законодавстві, повідомлялося про проведення місцевих виборів, розміщувалися звернення до виборців щодо перевірки та уточнення персональних даних  та виборчої адреси виборців у Реєстрі.

         Також, на офіційному веб-сайті Державного реєстру виборців www.drv.gov.ua  Службою розпорядника реєстру функціонує програмний ресурс "Особистий кабінет виборця", в якому Ви  можете перевірити інформацію про своє включення (чи невключення) до Державного реєстру виборців.

 

         Протягом звітного року відділом ведення Державного реєстру виборців всі поставлені  доручення та завдання Служби розпорядника Державного реєстру виборців та відділу адміністрування Державного реєстру виборців ОДА виконані повністю, на належному професійному рівні.

         Робота відділу ведення Державного реєстру виборців проводиться постійно  незалежно від виборчих процесів. Всі дії працівників відділу ведення Державного реєстру виборців спрямовані задля однієї мети — максимально сприяти громадянам України здійснити своє виборче право. Відділом налагоджена тісна співпраця з усіма органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, які відповідно до Закону України “Про Державний реєстр виборців” є суб’єктами подання відомостей про виборців.  Лише спільна взаємодія та оперативна, достовірна, належно оформлена і вчасно подана до відділу ведення Державного реєстру виборців суб’єктами подання інформація про виборців, створює можливість вчасно опрацювати дані та внести необхідні зміни до електронної бази даних Державного реєстру виборців.

         На сьогодні одним з найголовніших питань є необхідність формування нового свідомого підходу громадян України до особистої участі при здійсненні обліку виборців органами ведення Реєстру.

 

Начальник відділу ведення

Державного реєстру виборців                                                 В. І. Іщенко