11.06.2019

Стартував виборчий процес позачергових виборів народних депутатів України

         23 травня набув чинності указ Президента України, яким достроково припинено повноваження парламенту та призначено позачергові вибори народних депутатів на 21 липня 2019 року.
Вибори відбудуться за змішаною виборчою системою: 225 депутатів оберуть за партійними списками, іншу половину — у мажоритарних округах (за виключенням Криму та частини округів Донецької та Луганської областей). А це означає, що виборці отримають по два бюлетені — в одному з них буде зазначено перелік партій, а в іншому — прізвища мажоритарних кандидатів.
Право голосу на виборах депутатів мають громадяни України, яким на день голосування виповнилося 18 років.
          Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці. Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку.
          Списки виборців для проведення голосування складаються на підставі відомостей Державного реєстру виборців. Перевірити інформацію про своє включення до Реєстру виборців можна наступним чином:
1. За допомогою мережі Інтернет. Для цього необхідно зайти на офіційний веб-сайт “Державний реєстр виборців” (www.drv.gov.ua) та скористатися програмним ресурсом “Особистий кабінет виборця”.
2. Особисто звернутися з паспортом до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем своєї реєстрації.
          На парламентських виборах, як і на президентських, діє механізм тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси. Тому кожен виборець, який має право голосу, може проголосувати не за місцем реєстрації, а за місцем свого перебування. Позитивною новацією цього виборчого процесу є спрощення цієї процедури. Вже з 30 травня 2019 року виборці можуть змінити місце голосування на позачергових виборах до Верховної Ради без надання підтверджуючих документів про необхідність такої зміни. Відповідне рішення Центральна виборча комісія прийняла під час засідання 29 травня 2019 року, шляхом внесення змін до своєї постанови від 13 вересня 2012 року № 893 “Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси”.
          Виборцю, який хоче змінити місце голосування необхідно до 15 липня включно звернутись з паспортом до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або за місцем перебування у день голосування із відповідною заявою. У заяві необхідно вказати бажану дільницю для голосування та причину зміни місця голосування. При зверненні до органу ведення Державного реєстру виборців необхідно мати паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, які недавно набули громадянства).           Після опрацювання заяви у органі ведення Реєстру виборцю видадуть посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, де буде вказана дата виборів (21 липня 2019 року), а також номер виборчого округу та виборчої дільниці для голосування.
          Однак, особливість парламентських виборів у тому, що якщо виборець голосуватиме за межами свого округу, він отримає лише один бюлетень і зможе проголосувати лише у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

          Запрошуємо всіх мешканців району, які бажають здійснити перевірку, завітати до відділу ведення Державного реєстру виборців у зручний для вас час. а адресою: 67300, м.Березівка, пл.ім.Шевченка, 1, приміщення районної державної адміністрації, кабінет № 13 (1 поверх). Телефон: 2-14-38
 Для зручності виборців до 21 липня 2019 року відділ працюватиме і у вихідні дні.

 

 В.І.Іщенко     начальник відділу веденняДержавного реєстру виборців

апарату Березівської райдержадміністрації