06.03.2014

- Шановні жителі Березівщини, перевірте свої персональні дані у Державному реєстрі виборців!

25 травня 2014 року в Україні відбудуться позачергові вибори Президента України. 
І знову лунатимуть зауваження до списків виборців: когось не включили до списків, у когось були помилки. Чому ж так?
У першу чергу, мабуть тому, що уявлення виборців про процес складання списків для голосування змінюються дуже-дуже повільно. Незважаючи на значну кількість повідомлень на офіційному сайті Березівської РДА та у районній газеті “Степовий маяк”, більшість громадян все ще вважає, що списки для голосування виготовляються “з нуля” на кожні вибори. Але це зовсім не так.

Усім відомо, що функціонує Державний реєстр виборців, відомості якого періодично (щомісячно) поновлюються і використовуються для складання списків для голосування на виборах всіх видів та рівнів. Оновлення відомостей Реєстру носить обов’язковий характер, тобто забезпечується державною структурою ведення Реєстру. Це обов’язок держави, який виникає з права громадян брати участь у виборах. Внесення виборця до Реєстру при цьому зовсім не означає примусу його до голосування, воно розглядається як забезпечення з боку держави можливості проголосувати кожному виборцю. Але при цьому не виключається ініціативний характер повідомлення інформації з боку виборця щодо змін, які необхідно внести до Реєстру, хоча він носить допоміжний характер. Виборець має право звернутись до відділу ведення Реєстру з метою перевірити свої дані або повідомити про зміни, тобто забезпечується відкритість Реєстру поряд з розробкою систем захисту інформації від зовнішнього втручання. 

Програма забезпечення Державного реєстру виборців передбачає взаємодію районних, регіональних та центрального органів ведення Реєстру як єдиного цілого, розробку системи захисту від несанкціонованого втручання у базу даних Реєстру.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Березівської районної державної адміністрації здійснює уточнення бази даних Реєстру на постійній основі і буде вдячний березівчанам за будь-яку інформацію щодо виявлених неточностей та помилок у списках виборців. Механізм виправлень помилок надпростий — потрібно написати заяву та пред'явити паспорт громадянина України, а у разі зміни прізвища – документ, що підтверджує ці зміни. Важливо перевірити і встановлення відмітки про постійну нездатність пересуватись самостійно (НСП) своїх родичів та близьких, щоб потім спокійно йти на виборчі дільниці чи голосувати вдома. Крім того, звертаємося до громадян, рідні яких померли за кордоном, однак, можливо присутні у списках, з проханням надати до відділу ведення ДРВ документи про їх смерть або хоча б повідомити про таке.

Також, Центральна виборча комісія надала виборцям можливість перевірити інформацію про своє включення (чи невключення) до Державного реєстру виборців, не виходячи з дому. Для цього на офіційному веб-сайті Державного реєстру виборців www.drv.gov.ua функціонує програмний ресурс "Особистий кабінет виборця". Зайдіть в нього, натисніть “реєстрація” і внесіть необхідну для заповнення полів інформацію. Через деякий час Ви отримаєте відповідь на вказану Вами електронну адресу.

Тільки завдяки спільним зусиллям виборців та працівників відділу ведення Державного реєстру виборців можливо зробити Державний реєстр виборців кращим, а списки виборців максимально точними.

Пам’ятайте, що Ваша завбачливість допоможе нам не допустити неточностей при складанні списків виборців на позачергових виборах Президента України у травні 2014 року, а Вам – комфортно здійснити свій громадянський обов’язок і проголосувати за свого кандидата. 
Тож, запрошуємо мешканців Березівщини завітати до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Березівської РДА за адресою: 67300, м.Березівка, пл.ім.Шевченка, 1, приміщення районної державної адміністрації, кабінет № 13 (1 поверх).

 

Прийом населення ведеться за графіком:

понеділок – п’ятниця з 9.00 до 15.00 год.

перерва з 13.00 до 13.45 год.

Телефон для довідок: 2-14-38.

 

Ільїна Т. В., головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Березівської райдержадміністрації