16.04.2014

- Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси.

Постановою Центральної виборчої комісії № 893 від 13 вересня 2012 року встановлено порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси на період проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму. 
Кожен виборець, який в день позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року буде знаходитись поза межами населеного пункту, в якому зареєстроване його місце проживання, і не зможе проголосувати на тій виборчій дільниці, до якої відноситься його виборча адреса, може тимчасово змінити своє місце голосування без зміни виборчої адреси. 
Для цього необхідно звернутись з відповідною заявою до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або за місцем перебування у день виборів. У заяві зазначаються ідентифікаційні персональні дані виборця, які однозначно визначають його особу: прізвище, власне ім'я (усі власні імена), по батькові, дата та місце народження, його виборча адреса, а також мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування та адреса, де він перебуватиме в день виборів чи номер виборчої дільниці (дільниці для голосування), яку він просить визначити місцем його голосування, із зазначенням виборчого округу та його номера (за наявності).
 
При собі потрібно мати паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України та документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування (довідка з місця роботи, довідка про місце проживання, договір про право власності на житло тощо). 
Для виборців, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і які у даний час проживають на території району, досить пред’явити тільки паспорт.

 Під час виборчого процесу виборів Президента України, члени окружних виборчих комісій та дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць подають заяву до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням відповідної виборчої дільниці або за своєю виборчою адресою не пізніш як за п’ять днів до дня голосування. Члени окружних виборчих комісій включаються до списку виборців на виборчій дільниці, найбільш наближеній до місця знаходження відповідної окружної виборчої комісії. Члени дільничних виборчих комісій включаються до списку виборців на виборчій дільниці, де вони включені до складу виборчої комісії.
До заяви члена виборчої комісії додається копія відповідного посвідчення (оригінал пред’являється органу ведення Реєстру) або копія рішення про утворення відповідно окружної чи дільничної виборчої комісії/рішення про зміни в складі виборчої комісії.

 Про тимчасову зміну місця голосування виборцю видається посвідчення за встановленою формою. Заяви п риймаються відділом ведення Реєстру до 19 травня включно.
Тимчасова зміна місця голосування забезпечує включення виборця до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці.
Керівник відділу ведення Реєстру відмовляє у задоволенні заяви особи про тимчасову зміну місця голосування з таких підстав:
- якщо заяву подано раніше утворення виборчих дільниць (дільниць для голосування) або пізніш як за п’ять днів до дня голосування;
- якщо встановлено, що особа, яка звернулася із заявою, не має права голосу на відповідних виборах чи референдумі;
- якщо заяву про тимчасову зміну місця голосування виборця визнано необґрунтованою;
- якщо до заяви виборцем не додано документів (копій документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.

У разі відкликання виборцем заяви, на підставі якої було змінено місце голосування, однак не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування, керівник органу ведення Реєстру видає наказ про відміну тимчасової зміни місця голосування виборця. При цьому посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця, підлягає поверненню до відділу ведення Реєстру, який його видав.

 Також наголошуємо, що жителі району можуть перевірити себе в списках виборців, звернувшись, з 9 травня по 19 травня до своєї виборчої дільниці, та до відділу ведення Державного реєстру виборців до 19 травня 2014 року.

При необхідності уточнення інформації, виборці можуть звертатись безпосередньо у відділ ведення Державного реєстру виборців, що розміщений у приміщенні районної державної адміністрації (1 поверх), каб. № 13 або за телефоном 2-14-38.

 

Начальник відділу ведення Державного 
реєстру виборців райдержадміністрації В. І. Іщенко