06.10.2015

ПОСПІШІТЬ ЗВІРИТИ СВОЇ ДАНІ В ДЕРЖАВНОМУ РЕЄСТРІ ВИБОРЦІВ

На 25 жовтня 2015 року Верховною Радою України призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

            Право голосу на виборах мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідної територіальної громади та проживають на відповідній території в межах відповідного територіального округу. Належність громадянина до відповідної територіальної громади та проживання його на відповідній території визначається його зареєстрованим місцем проживання.

            Місцеві вибори є рівними. Громадяни України беруть участь у відповідних місцевих виборах на рівних засадах. Кожен виборець на відповідних місцевих виборах має один голос і може використати його тільки на одній виборчій дільниці, на якій він включений до списку виборців. Виборець, який на день виборів перебуває за межами населеного пункту, в якому він проживає, участі у місцевих виборах не бере, крім випадків, коли виборець включений до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці.

            Варто зауважити, що діючий Закон про місцеві вибори не передбачає можливості тимчасово змінити місце голосування на місцевих виборах. Тому той, хто захоче в день голосування скористатися своїм правом голосу, зможе проголосувати лише на тій дільниці, до якої належить згідно з реєстрацією місця проживання. Окремо, варто звернути увагу громадянам, що мають статус внутрішньо переміщених осіб. Так, на сьогодні за відсутності постійної, а не тимчасової (на 6 місяців) реєстрації чинне законодавство про місцеві вибори не дає їм права голосувати на місцевих виборах у тому населеному пункті, куди вони переселилися.

            Не мають права голосу на місцевих виборах: військовослужбовці ЗСУ строкової служби; громадяни України, що проживають за кордоном; особи, визнані судом недієздатними; громадяни України, які перебувають у місцях позбавлення волі.

            До 14 жовтня включно, кожен виборець отримає іменне запрошення з повідомленням про своє включення до попереднього списку виборців на певній виборчій дільниці, адресу дільничної виборчої комісії,  розпорядок роботи, а також про час і місце голосування.  Виборцям, які постійно нездатні самостійно пересуватись, буде повідомлено про можливість проголосувати за місцем перебування. Тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватися, але в списках у них немає відмітки «НСП», рішенням дільничної виборчої комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров’я надається можливість проголосувати за місцем перебування.

            Якщо Ви не отримаєте запрошення або в ньому містяться помилки у Ваших персональних даних, то необхідно звернутись до Вашої дільничної виборчої комісії або у відділ ведення Державного реєстру виборців та написати заяву про уточнення попереднього списку виборців. Такі заяви приймаються до 19 жовтня включно.

            У день голосування 25 жовтня зміни до уточненого списку виборців не вносяться.

            Отже, з метою підготовки актуальних та достовірних списків виборців просимо Вас уточнити свої персональні дані, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців, особливо це стосується виборців:

- які досягли 18-річного віку, проте були відсутні в списках виборців;

-колишніх військовослужбовців строкової служби;

- громадян, які вибули з місць позбавлення волі;

-громадян, які прибули із закордону і знялись з обліку в МЗС;

-які  під час останніх виборів у списках виборців виявили неточності у своїх персональних даних, або взагалі були відсутні в них та не звернулися до відділу ведення Державного реєстру виборців особисто.

            Звертаючись до нас, Ви не витратите багато часу, але будете впевнені, що у день голосування ніщо не завадить Вам проголосувати за обраного Вами кандидата!
Нагадуємо, що Державний реєстр виборців працює для Вас постійно. Але без Вашого безпосереднього звернення дуже важко виявити помилки в списках виборців. Тому запрошуємо  Вас з переконливим проханням перевірити свої персональні дані за адресою: м.Березівка, пл.ім.Шевченка, 1, приміщення районної державної адміністрації, кабінет № 13 (1 поверх). Вiддiл працює,  з 9:00 до 18:00, обiд – з 13 до 13:45 годин. У  п'ятницю з 9.00 до 16:45,  у вихідні дні (на перiод виборiв) - з 9:00 до 16:45.   Контактний телефон 2-14-38. При собі необхідно мати паспорт громадянина України, а у разі зміни прізвища – документ, що підтверджує ці зміни.

 

            Перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців можна також не виходячи з оселі за допомогою мережі Інтернет.Для зручності виборців службою розпорядника Реєстру виборців розроблено програмний ресурс «Особистий кабінет виборця». Для того щоб перевірити свої персональні дані необхідно зайти на офіційний веб-сайт „Державний реєстр виборців” www.drv.gov.ua, зайти на вкладку «Особистий кабінет виборця», зареєструватись, внести свої персональні дані згідно паспорта і відправити запит, через певний час ви отримаєте інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців.