30.05.2018

Засідання районного комітету забезпечення доступності інвалідів до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

  Відповідно до протокольного доручення селекторної наради облдержадміністрації від 18 грудня 2017 року № 27- ОН щодо забезпечення доступності осіб з інвалідністю видано розпорядження Березівської районної державної адміністрації № 44/А-2018 від 06.02.2018р.»Про затвердження нового складу районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури», а також розроблено та затверджено план заходів по виконанню даного розпорядження.

   30 травня 2018 року в приміщенні РДА відбулося засідання районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. На даний захід були запрошені представники   ОТГ. На початку засідання секретар комітету – начальник управління соціального захисту населення Березівської РДА Моряк М.Ф. ознайомив всіх присутніх зі станом справ  в Березівському районі.

  Так, зокрема, станом на сьогоднішній день в Березівському районі мешкає 1986 інвалідів, з них : діти з інвалідністю -112 чол; особи з інвалідністю по зору – 164 дорослих та 12 дітей, особи з інвалідністю по слуху – 42 дорослих та 14 дітей, особи з інвалідністю від загального захворювання – 1534 чол, особи з інвалідністю війни – 82 чол. За рахунок коштів  районного бюджету безкоштовно отримали медикаменти 14 осіб з інвалідністю на суму 8045 грн., нараховано компенсацію на ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування 44 осіб з інвалідністю на загальну суму 7806,84грн. Також видано 17 направлень особам з інвалідністю для забезпечення технічними засобами реабілітації.

     Для забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями об’єкти громадського призначення облаштовані пандусами та кнопками виклику. Незважаючи на це, є ряд проблем, які необхідно вирішити, а саме:

- в районі не створена громадська організація інвалідів, яка б конкретно займалася б актуальними проблемами осіб з інвалідністю;

- необхідно вирішити питання про виділення спеціальних місць для паркування автотранспорту, який є засобом пересування для осіб з інвалідністю;

- щодо облаштування туалетів для осіб з інвалідністю  в місцях зон відпочинку.

По даному питанню висловили свою думку члени комітету Борисова В.А.-заступник головного лікаря ЦРЛ, Олійник Є.О. - заступник начальника управління, начальник відділу персоніфікованого обліку, Смоляр Л.П.-заступник голови Розквітівської ОТГ.

 За результатами обговорення  прийнято рішення – рекомендувати кожній об’єднаній територіальній громаді створити комісії для перевірки облаштування необхідними засобами об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

ФОТО