11.05.2018

Ветеранам Другої світової війни допоможуть із підписанням медичної декларації на дому

Ветеранам Другої світової війни допоможуть із підписанням медичної декларації на дому

До кінця травня ветеранам допоможуть обрати сімейного лікаря та укласти декларацію на дому. Зокрема, для них організують медичний огляд та у разі необхідності – лікування. Такою ініціативою голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова вже скористалися більше 1300 мешканців.

«У ветеранів не завжди є можливість самостійно прийти до медичного закладу та укласти декларацію. Відтак, лікар має прийти до них. І такої уваги ці категорії потребують завжди – не тільки у святкові дні чи для «галочки», — зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Всього в Одеській області – 1696 ветеранів Другої світової війни. Планується, що до кожного з них медичний працівник завітає протягом травня. Далі — допомога з підписанням декларації та обстеження чекає на самотніх пенсіонерів, людей з інвалідністю, чорнобильців та учасників АТО.

«Діагностично-мобільні комплекси — це можливість обстежити людину та підписати декларацію безпосередньо на дому. Медичний огляд включає наступне: вимірювання артеріального тиску, пульсу, проведення електрокардіограми. Виписуються пільгові рецепти на медикаменти, зокрема,  за програмою «Доступні ліки». За три тижні декларації з сімейними лікарями підписали більше 400 ветеранів. Робота у цьому напрямку триває», — розповіли у департаменті охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації.

Як зазначено у дорученні від 17 квітня 2018 року за підписом голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова, допомога з вибором лікаря здійснюється «з метою наближення населення до якісної та своєчасної медичної допомоги, а також для зручності укладання декларації особам, які потребують соціального патронажу на дому».

ФОТО