30.05.2018

В Одеській області покращують систему надання екстреної медичної допомоги

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов має намір створити мережу відділень екстреної медичної допомоги в регіоні. Пілотний проект вже подано до Кабінету Міністрів України. За умови його реалізації, в режимі 24/7 якісно надавати невідкладну допомогу зможуть у сучасних відділеннях на базі 26 центральних районних лікарень. Очікується, що це дозволить рятувати понад 4 тисячі життів на рік.

«Люди не повинні їхати по лікування деінде. Вони мають отримати допомогу тут, у своєму районі. Якщо людина постраждала в аварії, ми маємо якнайшвидше відвезти її до найближчої центральної районної лікарні. В нас один пріоритет — життя. А життя потрібно рятувати швидко», — відзначив голова обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Відповідна модель надання екстреної  медичної допомоги («еmergency department») успішно реалізується в закладах охорони здоров’я США та Канади. Наприкінці минулого року Максим Степанов відпрацював її в Окнянському районі. Попри віддаленість населеного пункту, проект, який урочисто запустив Президент України Петро Порошенко, має успіх та є взірцем для поширення досвіду.

Кількість пацієнтів, які обрали саме відділення в Окнянський ЦРЛ, збільшилася в два рази. «І це не свідчить про те, що населення стало частіше хворіти. Навпаки, вони звертаються за допомогою та отримують її, не виїжджаючи зі свого району», — додають лікарі.

Проведено обстеження та лікування понад 800 хворих, з них – госпіталізовано понад 400. Лікарі користуються перевагами телемедицини, обмінюючись результатами аналізів та думками щодо діагнозів з найкращими спеціалістами регіону. За чотири місяці існування відділення таких консультацій провели більш ніж півтори сотні.

«Результати роботи відділення у першому кварталі вражають. Впевнений, що Одеська область – ідеальна територія для впровадження пілотного проекту, адже маємо велику кількість населення та протяжність території, траси міжнародного та державного значення. Завдання держави створити умови для надання якісної медичної допомоги будь-якому громадянину країни, незалежно від того, де він живе», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

ФОТО