23.10.2018

У Березівському районі розпочала свою роботу мобільна бригада соціально- психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі.

        У Березівському районі розпочала свою роботу мобільна бригада соціально- психологічної допомоги особам, які постраждали від  домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі.

        В Україні майже кожна четверта жінка потерпає від насильства, про що свідчать дані дослідження ФН ООН в Україні відносно поширеності насильства щодо дівчат та жінок. Понад 60 % потерпілих від насильства не повідомляють про його вчинення та не звертаються по допомогу. Розуміючи масштаби та наслідки даної проблеми, Фонд народонаселення ООН в Україні спільно з Міністерством соціальної політики України та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» виступили з ініціативою і створили мобільні бригади соціально – психологічної допомоги, які виявляють, надають екстрену та планову психологічну  та соціальну допомогу потерпілим від насильства.              Психологи й соціальні працівники мобільної бригади надають наступні послуги:

Соціально – психологічні консультації для виявлення потерпілих від гендерно зумовленого, в т. ч. домашнього насильства осіб та оцінку їх психоемоційного стану.

Консультації для потерпілих від гендерно зумовленого, в т. ч. домашнього насильства осіб  з метою попередження повторних випадків насильства та покращення їхньої ситуації.

Надання соціально – психологічної допомоги потерпілим від насильства за телефоном, у тому числі у вечірній час до 21:00.

Комплексну оцінку потреб від насильства осіб та направлення для отримання додаткових послуг до інших надавачів (правових, медичних, реабілітаційних).

Індивідуальні та групові сесії для осіб, які зазнали гендерно зумовленого, в т. ч. домашнього насильства.

Консультації для членів родин.

Ведення випадку потерпілого від насильства, здійснення соціального супроводу до 3- х місяців, отримання клієнтом соціально – психологічних послуг.

Проведення групової роботи, майстер – класів, сесій тренінгів, відео лекторіїв та інших просвітницьких заходів спрямованих на попередження гендерно зумовленого, в т. ч. домашнього насильства, формування особистої безпеки, посилення мотивації протидії насильства, формування особистої безпеки, посилення мотивації протидії насильству, набуття жінками/дівчатами – підлітками навичок особистої безпеки, особистісного зростання, покращення стосунків в родині.

Також фахівці можуть провести консультацію з кривдником, за його згодою, та дітьми. Якщо є потреба, фахівці мобільних бригад направляють потерпілих до медиків та юристів, перенаправляють до поліції чи залучають до виїзду поліцію. Інформація яку отримують члени мобільної бригади є конфіденційною.

      Мобільна бригада соціально- психологічної допомоги особам, які постраждали від  домашнього насильства та / або насильства за ознакою статті розміщена на базі Березівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за адресою: Одеська обл., Березівський район, місто Березівка, вулиця М. Грушевського, будинок 5-А, кабінет 11. Контакти мобільної бригади соціально-психологічної допомоги: 095 807 17 64, 063 456 23 71.