27.09.2019

Проведено нараду з приводу можливого закриття залізничних станцій Березівка та Раухівка.

         27 вересня 2019 року виконуючим обов’язки голови Березівської районної державної адміністрації Лоскутніковим С.Д. було проведено нараду з приводу можливого закриття залізничних станцій Березівка та Раухівка Березівського району для виконання вантажних перевезень. В даній нараді приймали участь голова Березівської районної ради Мосійчук В.Л., заступник голови Березівської районної ради Димова В.В., начальник управління агропромислового та економічного розвитку Цапкаленко С.В., заступник начальника, начальник відділу економічної політики та стратегічного планування управління агропромислового та економічного розвитку Торосян С.О., депутат Одеської обласної ради Хачатрян К.А., голова Березівської ОТГ Григораш В.В., директор ТОВ «Кайман Юг» Ільчак С.М. , директор ПРАТ «Втормет» Хачатрян А.Л.,  директор  ПРАТ «Виробниче об’єднання «Облпаливо» Яворська Г.І.; начальник Березівської залізничної станції Деркач І.В.; начальник Раухівської залізничної станції  Маренкова Х.С.

            На даній нараді обговорювалося одне з найголовніших питань для нашого району – залізнична дорога, а саме питання недопущення закриття вантажних станцій Березівка та Раухівка. На сьогоднішній день Березівський район являється аграрним районом, тому ця проблема дуже актуальна для аграріїв та населення вцілому, враховуючи, що проводиться забезпечення вугіллям, як населення так і об’єктів соціальної інфраструктури: дитячі садки, будинки культури, ФАПи та ін. А також цими послугами користуються сусідні райони: Миколаївський, Ширяївський, Іванівський.

             Керівники залізничних станцій проінформували, що з липня місяця поточного року було введено додатковий збір у розмірі 7000грн. за кожен вагон, що значно зменшило кількість бажаючих користуватись такими послугами. Ці фактори призвели до зменшення користувачів вантажних перевезень залізничним транспортом.

               Так керівник ТОВ «Кайман Юг» доповів, що після введення додаткового збору проводить відвантаження сільгосппродукції автотранспортом. Аграрії Березівського району почали закуповувати мін. добрива автомобільним транспортом. Все це призвело до навантаження та погіршення стану автомобільних доріг в районі, зазначив депутат Одеської обласної ради   Князь Хачатрян. В свою чергу Князь Аршалуйсович запевнив, що ним буде доведено дану проблему до депутатського корпусу Одеської обласної ради. Також депутат запропонував направити листи до Обласної державної адміністрації та АТ «Укрзалізниця», щодо недоцільності закриття станцій Березівка та Раухівка для вантажних перевезень.