27.02.2014

- Коли в суспільстві всі рівні

Про те, що таке день соціальної справедливості, йшлося під час тематичного заходу, який нещодавно відбувся в Березівському районному Центрі зайнятості.
Роз’яснити людям саме поняття соціальної справедливості і за яких умов вона можлива зібралися представники районних установ та організацій, які пов’язані з соціальною сферою. «Для людей, які знаходяться в активному пошуку роботи знати про свої соціальні права особливо потрібно», — відзначила директор центру зайнятості І. О. Соловйова. Ірина Олександрівна представила присутнім гостей та розповіла про мету відзначення Всесвітнього дня соціальної справедливості.

Перший заступник голови Березівської райдержадміністрації Олександр Чигирьов поінформував про роботу райдержадміністрації по легалізації робочих місць в районі та наголосив на тому, що аби мати соціальні гарантії, працевлаштовуватися треба лише через Центр зайнятості. 
Заступник начальника управління соціального захисту населення РДА Євдокія Олійник розповіла про роботу своєї служби, соціальні пільги, виплати та допомогу, які надаються населенню. Як зазначила Євдокія Олександрівна, чимало людей не знають про існування управління соцзахисту і у випадку труднощів їм легше зателефонувати на «гарячу лінію» замість того, щоб дізнатися і звернутися за допомогою до УСЗН. 

Наталія Кравченко, директор Березівської міжрайонної виконавчої дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, під час свого виступу зазначила, що з відрахувань до Фонду надаються кошти у випадку тимчасової втрати працездатності, на допомогу у зв’язку з невиробничими травмами, по вагітності і пологах, надається санаторно-курортне лікування, оздоровлюються діти.
Про юридичну реалізацію поняття соціальної рівності в державі розповіла головний спеціаліст міжрайонного управління юстиції Інна Біферт. Вона нагадала, що працівники управління завжди готові допомогти людям у випадку юридичних суперечок і за допомогою можна звернутися до громадської приймальні управління юстиції кожного вівторка і четверга з 14 до 17 години або кожного дня на „гарячу” лінію за тел.: 2-12-28. 

Директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Холодулькіна розповіла, що до Центру звертаються люди з неблагополучних сімей та інших найуразливіших верств населення. Їм допомагають з оформленням документів, що засвідчують особу, для отримання соцвиплат, вирішують соціальні проблеми, допомагають влаштувати дітей-сиріт або позбавлених батьківського піклування в прийомні або опікунські сім’ї. Вона відзначила, що на сьогодні майже всі підприємці району допомагають речами, одягом, взуттям, надають гуманітарну допомогу дітям, які цього потребують. 
Крім цього, О. Холодулькіна та І. Соловйова закликали присутніх бути небайдужими до доль бездоглядних дітей, які живуть поряд. В селах з цими проблемами потрібно звертатися до сільради та до Центру соцслужб, аби дитину змогли захистити.

Наприкінці директор Центру зайнятості Ірина Соловйова акцентувала увагу на тому, що офіційне працевлаштування надає людям отримання гарантії соціального забезпечення. Після зустрічі усі бажаючи могли задати запитання кожному представнику держустанов в індивідуальному порядку.