RSS    .:::02.03.2015 :::.   

 


 

Інформація щодо виконання програми соціально-економічного розвитку у сфері культури за 2008 рік

 

У 2008 році в районі діяли 41 клубний, 38 бібліотечних та одна музична школа. Не допущено скорочення штатів, збережено 7 музеїв на громадських засадах. У Демидівському Будинку культури організовано світлицю народно- ужиткового мистецтва.

Книжкові фонди бібліотек поповнювались за рахунок спеціального фонду 7 200 гривень. Із обласного бюджету на підписку газет було виділено 31 тисяча гривень. Обслуговувалося бібліотеками району всього 26 205 читачів. На базі клубних закладів працювало 167 аматорських художніх колективів.

 В районному Будинку культури працює Народний оркестр народних інструментів.

З метою подальшого збереження культурної інфраструктури району з районного бюджету було виділено 50 тисяч грн. на відбудову зруйнованої стіни Шевченківського Будинку культури, руйнація виникла внаслідок стихійного лиха.

Капітальний ремонт проведено у Сахарівському сільському клубі за рахунок Гуляївської сільської ради, також Гуляївська сільська рада придбала музичну апаратуру на суму 1 тис. грн. в Гуляївський Будинок культури, замінила одяг сцени Мар’янівського сільського клубу, виділено матеріал для проведення поточних косметичних ремонтів у Мар’янівському та Гуляївському закладах культури, бібліотеках.

За рахунок Демидівської сільської ради проведено поточні ремонти у Демидівському Будинку культури та пофарбовано підлогу у Демидівській бібліотеці.

У Михайло-Олександрівському клубі добротні ремонти були зроблені у минулому році, аналогічна ситуація і в місцевій бібліотеці.

За рахунок Заводівської сільської ради проведено поточні ремонти у Заводівській бібліотеці, Заводівському Будинку культури, побілено стіни, пофарбовано підлогу, двері, вікна, на ремонт даху із обласного бюджету виділено 100 тис. грн.

За рахунок Новоселівської сільської ради проведено поточні косметичні ремонти в Новоселівському Будинку культури, в минулому році закуплено музичну апаратуру, бібліотека поки, що не ремонтується.

У Раухівському Палаці культури за рахунок власних надходжень відремонтовано 4 кабінети та танцювальний зал, у бібліотеці теж наведено порядок.

За рахунок Степанівської сільської ради проведено поточний ремонт Степанівського Будинку культури, придбано люстри, занавіски у фойє, відремонтовано бібліотеки.

За рахунок Розквітівської сільської ради у Розквітівський Будинок культури придбано 8 м’яких стільців для працівників, найближчим часом буде придбано новий баян. Проведення капітальних робіт заплановано разом із підведенням газу.

За рахунок Червоноармійської сільської ради проведено в червні поточний ремонт в Ульянівському сільському клубі, Червоноармійському Будинку культури (при залученні коштів підприємців). У Семихатський клуб в липні придбано караоке.

За рахунок Яснопільської сільської ради у Яснопільський Будинок культури придбано штори, проведено поточні ремонти.

Із районного бюджету виділено 10 тис. грн. на придбання українських народних костюмів. Приватний підприємець Тетяна Паламарчук безкоштовно виділила відділу культури сценічне вбрання.

За рахунок ТОВ «Агротехсервіс» (директор Ковальчук А. Ю.) придбано музичну підсилювальну апаратуру на суму 13, 450 грн.

Продовжено практику диференційної оплати за навчання в музичній школі, яка складала від 15 до 30 гривень. З 144 учнів школи 26 пільгового контингенту які повністю звільнені від оплати.

У 2008 році не допущено скорочення чисельності працюючих працівників культури. Всього у закладах культури працює 182 особи, з яких 49 – обслуговуючий персонал, 133 – творчі працівники.

Протягом року проводилися навчання молодих спеціалістів на методичних об’єднаннях клубних працівників та ліцеях молодих спеціалістів бібліотечної справи.

З метою популяризації культурних надбань та збереження історико-культурної спадщини на базі Демидівського Будинку культури та Раухівського Будинку культури організовано світлиці народно-побутового мистецтва. До того ж, експонат із світлиці Демидівського Будинку культури отримав перемогу на районному відбірковому турі обласного фестивалю «Народний костюм: минуле і сучасність», а також захищав честь на обласному однойменному фестивалі.

В районі проводилися святкові концерти, виставки книжок, тематичні вечори по відзначенню державних свят: Дня Соборності України, дня народження Шевченка Т. Г., Дня Перемоги, Дня Захисника Вітчизни, Дня Незалежності України, Дня Конституції, Дня молоді, Дня працівників сільського господарства.

З метою виявлення талантів серед підростаючого покоління в районі проведено конкурс краси між дівчатками 6-8 років «Чарівничка 2008»», вокальний конкурс «Музичні перлини Березівщини», започатковано фестиваль авторського вірша та авторської пісні «Суцвіття талантів», фестиваль танцювальних колективів «Танцю світ безмежний».

Належна увага була приділена збереженню культурних надбань наших предків. Так, протягом 2008 року в районі проведено конкурс-фестиваль «Від подиху століть до сьогодення», започатковано відзначення Дня села. На належному рівні дані заходи пройшли у клубних закладах Гуляївської, Маринівської, Ряснопільської, Новоселівської сільських рад, Раухівському Будинку культури та ін.

На виконання розпорядження обласної державної адміністрації від 10.07.2006 року №487/А-2006 «Про затвердження заходів щодо відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів в Одеській області» була проведена наступна робота:

 на базі Вищого професійного училища Одеського національного політехнічного університету постійно діє виставка народно-ужиткового мистецтва, на якій представлено кращі роботи студентів даного закладу з різьблення по дереву, художньої творчості, вишивки, зразків народних костюмів.

У рамках відзначення Міжнародного жіночого дня у районному Будинку культури була організована виставка робіт художника Валентина Криуленка, на якій усі бажаючі мали змогу ознайомитися із його роботами. У Степанівському Будинку культури під час проведення святкування 8 Березня було зібрано виставку вишивок місцевих майстринь.

У 15 травня 2008 року під час проведення ІІ районного фестивалю національних культур «Сузір’я народів» Центром дитячої та юнацької творчості відділу освіти райдержадміністрації організовано виставку народно-ужиткового мистецтва, а точніше: міні-костюми народів світу, рушники, різноманітні вироби із глини, дерева, характерні для тієї чи іншої національності. Аналогічна виставка пройшла і 6-8 червня поточного року під час Обласної спортивної естафети на міському стадіоні «Колос».

14 жовтня 2008 року у Степанівському Будинку культури була проведена фольклорно-розважальна програма «Горшколяпи сміються», в ході якої відбулася презентація виробів із глини степанівських «горшколяпів».

Протягом 2008 року приділялася належна увага розвитку народного музичного мистецтва в Україні та підтримки і популяризації серед дітей та молоді українського інструментального виконавства

 В Березівській музичній школі налічується і діє:

1. Клас баяна – 27 учнів.

За останні 2 роки кількість учнів-баяністів зросла на 10 учнів.

2. Клас бандури – 5 учнів.

Працює в школі 2 ансамблі бандуристок. Кількісний склад ансамблів – 7 учнів. Засновано клас бандури у 2004 році.

Подальша робота стосовно популяризації серед підростаючого покоління українського інструментального виконавства триває і надалі.

У рамках відзначення 75 роковин Голодомору відділом культури проведено 253 заходи, це: години історичної правди, вечори-реквієми, фотодокументальні виставки, книжкові виставки, презентації книг про голодомор та ін. Охоплено даними заходами 3431 особа, з них 3080 – учні навчальних закладів району та студенти міських училищ. Наприкінці жовтня в Березівському районі діяла пересувна виставка «Забуттю не підлягає», ознайомилися з нею 1700 чоловік.

Відділ культури протягом 2008 року проводив роботу і щодо профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема, у 2008 році на базі центральної районної бібліотеки організовано книжкові виставки : «Життя, яке ви обираєте», «Життя прекрасне, не губіть його», «Стежка, яка веде у безодню», «СНІД – рана людства». Аналогічні виставки проведено у 37 бібліотечних закладах, цією роботою охоплено близько 2100 дітей, молоді та дорослих. Також, в 14 бібліотеках району проведено коментовані бесіди «СНІД – і ВІЛ інфекція спільне і розбіжне», « СНІД як уберегтися», «Шляхи передачі ВІЛ СНІДу».

Спільно із центром соціальних служб раз на місяць проводилися тематичні дискотеки, на яких порушувалися питання профілактики наркоманії, тютюнопаління, алкоголізму та СНІДу. Так, у жовтні на базі районного Будинку культури проведено тематичну дискотеку «Шляхи передачі СНІДу», охоплено 220 чоловік, у листопаді – «Відповідальність за інфікування ВІЛ СНІДом», охоплено 200 чоловік.

 У грудні, у рамках відзначення Міжнародного дня боротьби зі СНІДом працівниками районного Будинку культури спільно з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено запобіжно - профілактичний захід «Крок у безодню» на базі притулку для неповнолітніх «Веселка» м. Березівка.

Профілактичний захід «СНІДу – НІ!» проведено 2 грудня на базі Заводівського Будинку культури.

5 грудня в Розквітівському Будинку культури проведено концертну програму «Життя – прекрасне» з метою профілактики ВІЛ/СНІДу.

На даний час робота стосовно попередження розповсюдження ВІЛ-інфекції, СНІДу, негативних явищ триває.

Так як 2008 рік був оголошений роком міжкультурного діалогу увага працівників закладів культури була націлена на збереження культур національних меншин, їх відродження. У бібліотечних закладах організовано тематичні книжкові виставки «Великі українці», «Соборність України: історія і сучасність», круглий стіл «Вільне слово про вільну Україну», конкурс української пісні «Україно мила, ти для мене диво», «У співдружності народів», «У світлі національних культур» та ін.

У районному будинку культури 15 травня проведено ІІ районний фестиваль національних культур «Сузір’я народів», в якому взяли участь представники 8 найбільш чисельних національностей (молдовани, вірмени, таджики, росіяни, білорусці, чехи, болгарці, українці, німці), які мешкають на території Березівського району. Також у рамках проведення фестивалю було організовано виставку декоративно-прикладного мистецтва – костюми народів світу, рушники, вишиванки та ін. Прийнято рішення щорічно проводити вищезазначений захід у рамках відзначення Дня матері.

Фестиваль «Сузір’я народів» був проведений також на стадіоні «Колос» під час Малих олімпійських ігор Одещини 7 червня, переглянути його мали змогу учасники змагань з 26 районів області.

У нашому районі найбільш активною є чеська громада, котра мешкає на території Михайло-Олександрівської сільської ради, у с. Веселинівка. 31 серпня у Веселинівці за сприяння Чеського посольства та Євангельської церкви відкрито пам’ятник першим засновникам Веселинівки. Працівники сільського клубу забезпечили святковий концерт приурочений відкриттю пам’ятника.

Щодо забезпечення участі кращих аматорських колективів у обласних культурно-мистецьких акціях.

Колектив районної дитячої бібліотеки прийняв участь у конкурсі творчих ідей до Дня української мови та писемності по вшануванню пам’яті видатних українських державних культурних діячів і письменників на честь яких названо вулиці та державні установи, роботам читачів РДБ присвоєно І місце в номінації «Найкраща ілюстрація»

18 січня у м. Котовську проходив фестиваль дитячої творчості «Джерело надії» з метою підтримки дітей з обмеженими фізичними можливостями. Роботам, представленим Березівським районним Будинком культури, присуджено перше місце.

Протягом березня читачі районної дитячої бібліотеки взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач України-2008 рік.

22 березня у місті Южному учні Березівської дитячої музичної школи взяли участь в огляді вокальних та фольклорних ансамблів шкіл естетичного виховання .

Також у березні представник району взяла участь у другому Обласному турі фестивалю на краще прочитання творів С. І. Олійника.

7 червня у м. Біляївка відбувся обласний фестиваль сімейної творчості «Родинне намисто», участь у якому взяло тріо «Троянда» районного Будинку культури.

 На відділ культури покладено контроль за діяльністю музеїв та сприяння їхньому розвитку. 26 червня спільно із науковими співробітниками Одеського історико-краєзнавчого музею проведено рейд-інвентаризацію музейних закладів району, комісія побувала у музеї Березівської ЗОШ №3, Професійному аграрному ліцеї м. Березівка, Михайло-Олександрівському, Розквітівському, Ставківському музеях, музеї Демидівської ЗОШ, взагалі ж на території району функціонує 7 музеїв, на жаль, цінності нашого району зберігають люди на громадських засадах, кошти на ремонт приміщень теж не виділяються. В м. Березівка можна відкрити районний музей на базі музею Березівського професійного аграрного ліцею, та все упирається в кошти.

У 2009 році відділ культури продовжує працювати над відродженням народних традицій, побуту наших пращурів. У лютому клубним та бібліотечним працівникам оголошено про проведення районного народознавчого фольклорного конкурсу «Черпаємо добро з джерел народної криниці», у травні 2009 року пройдуть зональні огляди, фінальний гала-концерт заплановано провести у серпні, в рамках відзначення Дня Незалежності України. Виділення коштів із районного бюджету на проведення культурно-масової роботи дає змогу провести усі заходи на належному рівні.

У зв’язку із тим, що 2009 рік визнаний роком молоді, відділ культури запланував проведення низки заходів із залученням молоді та організації змістовного дозвілля. Так, протягом року пройдуть традиційні конкурси «Музичні перлини», «Красуня Березівщини», «Танцю світ без меж», фестивалі «Молодь за здоровий спосіб життя», розважальні програми у рамках відзначення Дня усіх закоханих, Дня студента, Дня молоді та ін.

У рамках відзначення 65-ої річниці визволення України та Одеської області від німецько-фашистських загарбників у Березівському районі буде проведена ціла низка заходів. Також вперше пройде конкурс патріотичної пісні.

У травні в рамках відзначення Дня матері та Дня сім’ї буде організовано проведення ІІІ районного фестивалю національних культур «Сузір’я народів».

Звертатиметься увага і на відродження народних промислів, заплановано провести районну виставку місцевого художника Валентина Криуленка, виробів учнів Центру дитячої та юнацької творчості.

Згідно із наказом управління культури і туризму облдержадміністрації від 30.01.2009 року №27 відділ культури протягом І-ІІ кварталів повинен провести інвентаризацію культурно-освітніх закладів, які працюють на території району.

Проблемні питання

Затверджено «Програму розвитку культури Березівського району на 2008-2011 рр.» на проведення культурно-масової роботи у 2009 році виділено 22 800 грн.

У 2007 році виготовлено кошторисну документацію на капітальний ремонт центральної районної бібліотеки на суму 132 тис.гр., є у наявності проектно-кошторисні документації на капітальні ремонти:

Шевченківського БК (1 300 000 тис.гр.),

Розквітівського БК (250 тис.гр.),

Маринівського БК (122 тис.гр.),

Чорногірського БК (183, 624 тис.гр),

Яснопільський БК (230 тис.гр.),

Червоноармійський БК (200 тис. грн.),

Червоноволодимирівський БК (79 тис. грн.),

Вікторівський БК (154,537 тис.грн.),

На ремонт даху Заводівського БК – із обласного бюджету виділено 100 тис.грн. Виготовлена проектно-кошторисна документація на газифікацію Дитячої районної бібліотеки, для проведення робіт потрібно 23 тис. грн.

У бібліотечних закладах матеріальна база дуже низька. Із 38 бібліотек потребують ремонту 26, що складає 68%. Балайчуцька, Маринівська, Шевченківська Софіївська бібліотеки знаходяться в аварійному стані, стеля ледве тримається.

У Чижівській, Софіївській та міській бібліотеці уже більше восьми років відсутнє світло.

Ще гірше положення з опаленням приміщень бібліотек. Із 38 бібліотек опалюються тільки чотири. Виноградненська, Михайло-Олександрівська, Яснопільська та районна дитяча бібліотеки останні 3 роки отримують по одній тонні вугілля. Проблемним є забезпечення бібліотек дровами.

Проблемним є забезпечення закладів культури музичними інструментами, технічним інвентарем та ін., опалення клубних установ взагалі відсутнє.

 

Пропозиції щодо покращення діяльності закладів культури

1.Передбачити у районному бюджеті кошти на покращення матеріально-технічного стану бібліотек, Будинків культури та клубів

2.Виділити кошти на газифікацію Дитячої районної бібліотеки, згідно із проектно- кошторисною документацією необхідно близько 23 тис. грн.

3.Спільно подбати про виділення коштів із обласного бюджету на проведення капітальних ремонтів закладів культури.

 

Начальник відділу культури О. В. Чернишева

 

Дата оновлення : 19.02.2009

 
 

 26.02.15 У райдержадміністрації ...

24.02.15 ПРЕС-СЛУЖБА ...

24.02.15 23 лютого 2015 року ...

20.02.15 Основні показники соціально-економічного розвитку Кілійського району за 2014 рік ...

19.02.15 План заходів з реалізації Стратегії держаної політики сприяння розвитку громадянського суспільства у Березівському районі на 2015 рік ...

18.02.15 Згідно календарного плану спортивних заходів 14 лютого 2015 року відбулася районна спартакіада з волейболу серед юнаків загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів Березівського району. ...

18.02.15 Аналітична довідка ...

18.02.15 КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ ...

17.02.15 Віват вам, шураві! ...

17.02.15 Дітям-сиротам придбано житло ...

17.02.15 Герой України Зінаїда Гришко 40 років очолює господарство ...

17.02.15 120-річчя з дня народження Макара Посмітного ...

17.02.15 Про припинення повноважень громадської ради ...

16.02.15 Президент провів телефонну розмову з Прем'єр-міністром Великої Британії ...

16.02.15 Міністерством юстиції України спільно з міжнародними партнерами було проведено аудит структури міністерства та його органів управління. Проведений аналіз засвідчив про низьку ефективність роботи системи органів юстиції. ...


 Розробка, дизайн та розміщення: КП "Обласний інформаційно-аналітичний центр" © | телефон (0482) 429820 | 2011 р.